Porozmawiajmy o karmieniu dziecka

0018(1)

Wielu rodziców popełnia te same błędy.

Błąd#1 Brak decyzji o podcięciu wędzidełka języka u dziecka.

Bez podcięcia wędzidełka języka, Twój maluch będzie miał problemy ze ssaniem a karmienie będzie bolesne i nieefektywne. Dziecko nienajedzone = dziecko złe.

Błąd#2 Zła pozycja do karmienia.

Jeśli dziecko nieprawidłowo jest ustawione do karmienia istnieje ryzyko pojawienia się problemów ze ssaniem; dostaje się do jamy ustnej powietrze a w dalszej kolejności dziecko ma bolesne kolki.

Błąd#3 Nieodpowiednie narzędzia.

Używanie źle dobranego smoczka, zbyt częste używanie smoczka czy na dalszym etapie błędnie dobrany kubek w konsekwencji prowadzi nie tylko do trudności z przyjmowaniem pokarmów, ale również ma negatywny wpływ na rozwój mowy.

Błąd#4 Kierowanie się stereotypami i szkodliwymi radami.

„Wyrośnie z tego”, „Ty też tak miałaś i jakoś nic się nie stało”, „Nie przesadzaj – to nic takiego”. Mamy XXI wiek i nauka idzie do przodu – korzystaj z najnowszej wiedzy, popartej naukowo, przekazywanej przez doświadczonych specjalistów. Dzięki temu unikniesz niepotrzebnych problemów w przyszłości.

 

Posłuchaj…

Jeśli chcesz, mogę pokazać Ci, na czym polega skuteczne karmienie dziecka.

Wystarczy, że klikniesz w link poniżej.

https://www.projektdzidzia.pl/

Udostępnij:

Zobacz posty o podobnej tematyce
Porozmawiajmy o terapii mowy dzieci

Na podstawie wywiadów z rodzicami podczas badań okazuje się, że wielu logopedów wciąż popełnia te same błędy. Błąd 1. Nierzetelna diagnoza. Skrupulatna diagnoza to podstawa

Porozmawiajmy o karmieniu dziecka

Wielu rodziców popełnia te same błędy. Błąd#1 Brak decyzji o podcięciu wędzidełka języka u dziecka. Bez podcięcia wędzidełka języka, Twój maluch będzie miał problemy ze

Dziękujemy za wiadomość.

Już wkrótce skontaktujemy się z Tobą!

cditn logo

Rozpocznij terapię logopedyczną w wakacje i zyskaj 30% rabatu przez 2 miesiące!

Skip to content