Stacjonarnie – z dojazdem – on-line

Terapia logopedyczna/ neurologopedyczna online

Korzystając z porady lekarskiej, psychologicznej czy fizjoterapeutycznej jesteśmy przyzwyczajeni do wizyty w gabinecie specjalisty. Podobnie jest z diagnozą i terapią logopedyczną. Jako pacjenci dobieramy dogodną dla nas lokalizację, dopytujemy o doświadczenie terapeuty, dowiadujemy się, jakimi narzędziami się posługuje.

Terapia logopedyczna/ neurologopedyczna cechuje się zazwyczaj tym, że wiąże Chorego z terapeutą na długi czas- niekiedy nawet na kilka lat a warunkiem jej skuteczności są regularne wizyty. W związku z tym coraz więcej rodzin, poszukując pomocy dla dziecka czy dorosłego z zaburzeniami mowy, dopytuje o możliwość prowadzenia spotkań w miejscu pobytu pacjenta (dom, zakład opieki leczniczej, dom opieki). Centrum Diagnozy i Terapii Neurologopedycznej odpowiada na tego rodzaju zapotrzebowanie z Państwa strony.

Współpraca w tej formie niebywale ułatwia codzienną organizację życia pacjentowi i Jego najbliższym- nie trzeba martwić się o dojazd do gabinetu, czas, korki, złe warunki atmosferyczne. O umówionej porze zjawia się specjalista CDiTN, gotowy do pracy?

Oczywiście nie oznacza to, że terapia gabinetowa jest mniej wartościowa. Bynajmniej. Są sytuacje, w których jest wręcz konieczna, np. podczas pracy z dzieckiem, które u siebie w domu ma ogromną trudność z podporządkowaniem się i lepiej funkcjonuje na „obcym terenie”. Zachęcamy także wszystkich pacjentów dorosłych, którzy mają możliwość dotarcia do nas, aby traktowali takie wyjście jako powrót do funkcjonowania sprzed choroby.

Terapia logopedyczna / neurologopedyczna on-line

Jako zespół CDiTN chcemy być jeszcze bliżej naszych pacjentów i ich rodzin! Niezależnie od odległości, jaka potencjalnie może nas dzielić, sytuacji finansowej, która uniemożliwia zaproszenie terapeuty do domu czy zagrożenia epidemiologicznego, takiego, jak w 2020r., możemy prowadzić terapię logopedyczną/ neurologopedyczną! Jak to możliwe? Wystarczy komputer, tablet czy nawet smartfon, do tego dostęp do internetu oraz jedna z bezpłatnych platform do komunikacji i gotowe! Terapia on-line.

dziecko - terapia on-line

Dzięki temu, nawet jeśli pacjent na co dzień zamieszkuje małą miejscowość bez dostępu do specjalistów, może być objęty opieką przez CDiTN. Bez trudu można także uzyskać poradę np. w przypadku niemowląt, które mają kłopot z przyjmowaniem pokarmów. Nasi doświadczeni terapeuci, przy zaangażowaniu rodziców, ocenią rodzaj i głębokość deficytów i poinstruują co robić. Natomiast w przypadku, gdy niezbędne będzie wykonanie innych badań czy konieczna okaże się wizyta osobista, niewątpliwie o tym poinformują. Jednak najważniejsza jest możliwość szybkiego działania, bo – jak wiadomo – czas również odgrywa znaczącą rolę w procesie terapeutycznym.

Porady neurologopedyczne przez internet

Oczywiście, spotkania zdalne w kontekście pracy neurologopedy nie są rozwiązaniem idealnym. W wielu przypadkach, gdy pacjent wymaga np. masażu wibratorem logopedycznym nie jest możliwe wykonanie go przez logopedę. Jednak z drugiej strony doświadczony specjalista jest w stanie przeprowadzić szkolenie wyznaczonemu członkowi rodziny w potrzebnym zakresie i sprawować nad nim kontrolę podczas realizacji kolejnych czynności. Wychodzimy z założenia, że dzięki otwartości, zaangażowaniu i bliskim relacjom, można wszystko zorganizować tak, aby pacjent miał korzyść.

I – choć w pierwszej chwili może się wydawać, że to nie wyjdzie, bo „mama nigdy nie obsługiwała komputera” – warto spróbować. Nasze doświadczenie pokazuje, że chęć pracy i możliwość komunikowania się są silniejsze niż początkowa bariera, jaką stanowi świat wirtualny.

Zespół CDiTN

Udostępnij:

Zobacz posty o podobnej tematyce
Porozmawiajmy o terapii mowy dzieci

Na podstawie wywiadów z rodzicami podczas badań okazuje się, że wielu logopedów wciąż popełnia te same błędy. Błąd 1. Nierzetelna diagnoza. Skrupulatna diagnoza to podstawa

Porozmawiajmy o karmieniu dziecka

Wielu rodziców popełnia te same błędy. Błąd#1 Brak decyzji o podcięciu wędzidełka języka u dziecka. Bez podcięcia wędzidełka języka, Twój maluch będzie miał problemy ze

Dziękujemy za wiadomość.

Już wkrótce skontaktujemy się z Tobą!

Skip to content