Potrzebny dobry logopeda? Gdynia takimi dysponuje!

Centrum Diagnozy i Terapii Neurologopedycznej to ośrodek, który skutecznie pomógł już wielu pacjentom, zmagającym się z zaburzeniami komunikacji językowej. Specjaliści zatrudnieni w Centrum swoją pomoc kierują przede wszystkim do osób dorosłych, u których problemy z mową pojawiły się w wyniku chorób, takich jak na przykład guz lub udar mózgu, choroba Parkinsona czy uraz mózgu w wyniku wypadku komunikacyjnego. Przykrym efektem tych incydentów może być afazja i/lub dyzartria. Jednak zaburzenia komunikacji językowej to również częsty problem u dzieci. Obok jąkania czy zaburzeń artykulacji, coraz częściej diagnozuje się u nich opóźnienia w rozwoju mowy. W takich sytuacjach pomóc może jedynie dobry logopeda. Gdynia to jedno z miast, które swoim zasięgiem obejmuje CDiTN. Każdego roku pomagamy około dwustu pacjentom, którym potrzebny jest doświadczony neurologopeda – Gdynia, Wejherowo, Gdańsk i inne miasta województwa pomorskiego mogą korzystać z umiejętności i doświadczenia zatrudnionych w Centrum specjalistów. Odwiedzając nasze Centrum, masz pewność, że pomoże ci dobry logopeda – Gdynia i sąsiednie miasta znajdują się w zasięgu naszego działania.

Profesjonalny neurologopeda Gdynia – jest w jego zasięgu

Pierwszym etapem walki z zaburzeniami komunikacji językowej jest przeprowadzenie wnikliwego wywiadu, podczas którego specjaliści odpowiadają na wszystkie pytania i rozwiewają wszelkie wątpliwości potencjalnych pacjentów oraz ich bliskich. Kolejnym krokiem jest rzetelna diagnoza, bez której nie można mówić o skutecznej terapii. Z utrudniających życie i kontakty społeczne zaburzeń ,może nas wyprowadzić tylko profesjonalny logopeda – Gdynia i okoliczne miejscowości mają to szczęście, że właśnie tutaj powstał ten renomowany, odnoszący sukcesy ośrodek. Dzięki temu zarówno mieszkańcy Gdyni, jak i okolicznych miast mogą korzystać z terapii w tym nowoczesnym ośrodku.

Dorosłym osobom, zmagającym się z zaburzeniami komunikacji językowej często towarzyszą również znaczne deficyty ruchowe. Chorzy poruszają się na wózkach inwalidzkich a niejednokrotnie są osobami leżącymi. Dlatego specjaliści z CDiTN oferują swoim pacjentom nie tylko spotkanie w gabinecie, ale także dojazd pod wskazany adres, pod który przyjedzie neurologopeda. Mobilny logopeda to dla tych chorych jedyna szansa skorzystania ze specjalistycznej pomocy, a co się z tym wiąże, powrotu do sprawności w werbalnym porozumiewaniu się. Warto podkreślić, że w procesie planowania oddziaływań terapeutycznych, najistotniejszym punktem jest postawienie trafnej diagnozy – spotkanie trwa zwykle około półtorej godziny. W tym czasie przeprowadzane jest nie tylko badanie, ale także szczegółowo wyjaśniany rodzinie charakter trudności językowych chorego. Niestety, nie zawsze jedna wizyta wystarczy, by w pełni ocenić wszystkie deficyty pacjenta. To, ile spotkań jest niezbędnych, by podjąć skuteczną terapię neurologopedyczną jest sprawą indywidualną, zależną od stanu zdrowia i możliwości chorego.

Ważne, by nie zwlekać z szukaniem pomocy, jaką może zaoferować dobry logopeda. Gdynia, jak i całe Trójmiasto oraz okoliczne miejscowości znajdują się w zasięgu działania Centrum Diagnozy i Terapii Neurologopedycznej, które ma silną pozycję na Pomorzu. Tworzą je specjaliści, którzy mogą poszczycić się dyplomem Uniwersytetu Gdańskiego, posiadają dorobek naukowy, są wykładowcami akademickimi, a przede wszystkim zdobyli duże doświadczenie w pracy z wymagającym pacjentem, chorym neurologicznie.

Gdy pomóc może tylko poradnia logopedyczna Gdynia i okolice, słyną z tych specjalistów

Poradnie logopedyczną powinien odwiedzić każdy, kto zmaga się z zaburzeniami komunikacji językowej, nawet wtedy, gdy już stracił nadzieję na powrót do pełnej sprawności. Głównym celem CDiTN jest poprawa jakości życia pacjentów. Każdym chorym w naszej poradnii logopedycznej, zajmuje się profesjonalnie przygotowany  logopeda. Gdynia, Wejherowo i pozostałe okoliczne miasta mają zatem dostęp do najlepszych specjalistów, prowadzących rehabilitację zaburzeń mowy. Po konsultacjach i postawieniu odpowiedniej diagnozy, przychodzi czas na terapię, którą prowadzi doświadczony logopeda. Długość jej trwania i przebieg ustalane są indywidualnie dla każdego pacjenta. Terapia, podobnie jak badanie, może odbywać się zarówno w gabinecie, domu pacjenta bądź w innym wyznaczonym miejscu (np. w Zakładzie Opieki Leczniczej czy oddziale szpitalnym). Niezależnie od tego, jak poważne jest schorzenie pacjenta, jego terapią zajmuje się profesjonalny neurologopeda, a Gdynia jest miastem, które ma dostęp do najlepszych specjalistów w tej dziedzinie. Gwarancją prawidłowego przebiegu oddziaływań terapeutycznych oraz sukcesu w odbudowywaniu funkcji językowych są dotychczasowe sukcesy ośrodka i zadowoleni pacjenci, którzy odzyskali zdolność mówienia czy rozumienia. Osiągnięcie wyznaczonych celów było możliwe dzięki pracy z dobrym logopedą – Gdynia i całe Trójmiasto może korzystać z ich wiedzy i doświadczenia. Każdy pacjent może liczyć na specjalistyczną pomoc doświadczonego terapeuty, dzięki czemu może mieć pewność, co do trafności diagnozy. W przypadku skomplikowanych deficytów, chory ma do dyspozycji kilku fachowców – zyskuje wówczas gwarancję rzetelności oceny – zespół znaczy więcej niż jeden logopeda. Gdynia, dzięki Centrum ma dostęp do najlepszych specjalistów i metod terapii zaburzeń mowy o różnym podłożu. Nasz region ma tak dobrych specjalistów, dzięki temu, że na Uniwersytecie Gdańskim i GUM- edzie powstał międzyuczelniany kierunek logopedia. To właśnie jego absolwenci tworzą nasze Centrum. Na pacjentów, którzy wierzą w przywrócenie zdolności mowy czeka doskonały neurologopeda, a Gdynia i okolice nie zostaną bez pomocy dla swoich mieszkańców.