Gdy pomóc może tylko logopeda – Trójmiasto to dobry adres

Umiejętność pięknego wyrażania się, może być kluczem do sukcesu zawodowego, towarzyskiego i społecznego. Liczy się nie tylko erudycja i umiejętność doboru odpowiednich słów, ale także dykcja i płynność mowy. Niestety, nie każdy może się tym poszczycić. Statystyki mówią, że aż około 70 procent dzieci zmaga się z różnego rodzaju zaburzeniami mowy. Logopeda pracujący z dzieckiem w świadomości społeczeństwa jest już normą. Jednak problemy z komunikacją językową mogą pojawić się nagle, również w dorosłym życiu. Ich przyczyną najczęściej stają się schorzenia neurologiczne. Kłopoty te mogą być przejściowe, pod warunkiem, że zajmie się nimi kompetentny logopeda a Trójmiasto to miejsce, gdzie swoje usługi świadczą doświadczeni specjaliści w tej dziedzinie. Neurologopedzi z Centrum Diagnozy i Terapii Neurologopedycznej mają odpowiednią wiedzę, doświadczenie i umiejętności, by pomóc pacjentom z bardzo poważnymi zaburzeniami mowy, którym nikt inny nie był w stanie pomóc.

Poszukiwany logopeda? Trójmiasto to miejsce, gdzie przyjmują najlepsi

Terapię zaburzeń mowy można skutecznie realizować zarówno wówczas, gdy częściowo uniemożliwiają komunikację językową, jak również wtedy, gdy następuje całkowity rozpad systemu językowego. Istotna jest rzetelna diagnoza i realne cele, które poprawiają jakość życia pacjenta. Skuteczne wypowiadanie się pozwala czuć się komfortowo w towarzystwie innych i zdecydowanie ułatwia życie w wielu sytuacjach – zarówno zawodowych, jak i prywatnych. Niezależnie od rodzaju i przyczyny zaburzeń mowy pomóc może doświadczony i profesjonalnie przygotowany logopeda – Trójmiasto to miejsce, gdzie przyjmują jedni z najlepszych specjalistów w tej dziedzinie. Neurologopedia to nauka, która zajmuje się diagnozowaniem oraz terapią zaburzeń mowy u dorosłych i u dzieci, które powstały w wyniku uszkodzenia ośrodkowego układu nerwowego. Pacjenci chorzy neurologicznie, oprócz trudności w porozumiewaniu się językowym często mają także deficyty ruchowe, dlatego neurologopedzi z CDiTN oferują spotkania terapeutyczne zarówno w gabinecie, jak i w domach pacjentów czy pod innym wskazanym przez nich adresem.

Na kłopoty logopeda. Trójmiasto zaprasza!

Trójmiasto może się poszczycić doskonałym ośrodkiem, który służy pacjentom całego Pomorza.
Centrum powstało z myślą o dużej liczbie pacjentów, którzy zmagają się z problemami zaburzeń komunikacji. Nasi specjaliści są w stanie pomóc również tym pacjentom, którzy dotąd nie uzyskali skutecznej pomocy. Żmudna, ale przynosząca efekty praca nad odbudową funkcji językowych, jest możliwa między innymi dzięki temu, że pacjent stosuje się do zaleceń terapeuty oraz prezentuje wysoką motywację do terapii. Z odbudować funkcji językowych w przypadku afazji czy dyzartrii może poradzić sobie profesjonalny logopeda. Trójmiasto dzięki CDiTN skutecznie radzi sobie z zaburzeniami komunikacji językowej u dorosłych pacjentów. Mieszkańcy całego województwa pomorskiego mogą korzystać z pomocy doświadczonych i dobrze przygotowanych do wykonywania swojego zawodu neurologopedów. Profesjonalna diagnoza to najważniejszy krok do skutecznej, dostosowanej do indywidualnych potrzeb pacjenta, terapii. Nawet w najtrudniejszych przypadkach skuteczną pomoc zapewni dobry logopeda – Trójmiasto już o tym wie.