Rzetelny logopeda – Kartuzy i okolice

Zdolność posługiwania się mową pozwala nam na dobry kontakt z ludźmi. Język jest najważniejszym narzędziem komunikacji. Gdy system językowy odmawia nam posłuszeństwa, czujemy się wyobcowani, niezrozumiani, zepchnięci na margines wydarzeń i życia. Zaburzenia komunikacji językowej mogą mieć negatywny wpływ na nasz stan psychiczny, a w rezultacie doprowadzić nawet do depresji. Z artykulacją możemy mieć problemy już w dzieciństwie natomiast trudności z nazywaniem otaczających nas przedmiotów czy osób, budowaniem wypowiedzi, rozumieniem znaczeń słów czy pisaniem mogą pojawić się niespodziewanie – w wyniku chorób, które mają wpływ na nasz układu nerwowy. Centrum Diagnozy i Terapii Neurologopedycznej powstało właśnie z myślą o pacjentach chorych neurologicznie, którzy zmagają się z trudnościami z programowaniem czy realizacją wypowiedzi. Warto odwiedzić jeden z gabinetów, w którym przyjmuje logopeda, a Kartuzy leżą w zasięgu działania tego nowoczesnego ośrodka.
Nasi specjaliści pomogli już setkom pacjentów, co roku jest ich około dwustu. Choć specjalizujemy się w pomocy osobom dorosłym, to rehabilitujemy również wielu małych pacjentów. Dzięki temu w dorosłe życie mogą wkroczyć pewniej i sprawnie posługiwać się systemem językowym.

Nie zwlekaj, gdy potrzebny ci logopeda – Kartuzy mogą liczyć na jego pomoc

Częstą przyczyną utraty mowy są udary mózgu. Odbudowanie tej funkcji nie jest łatwe, ale dzięki odpowiedniej terapii, możliwe. Ważne, by przeprowadził ją przygotowany do tego zawodu logopeda. Kartuzy leżą w niedalekiej odległości od siedziby CDiTN, więc mieszkańcy tego miasta mogą liczyć na profesjonalną pomoc, gdy zmagają się z różnego rodzaju zaburzeniami mowy. Wśród dzieci częstą diagnozą są: dyslalia, czyli wada wymowy, opóźnienie w rozwoju mowy czy jąkanie. Jednak problem zaburzeń komunikacyjnych dotyczy także dorosłych. Terapia afazji polega na odbudowie zdolności nadawania i rozumienia komunikatów językowych. Natomiast celem pracy w przypadku dyzartrii jest usprawnienie aparatu oddechowego, fonacyjnego oraz artykulacyjnego. Terapia powinna być jednak przeprowadzona przez przygotowanego do tego specjalistę, jakim jest logopeda – Kartuzy znajdują się w zasięgu działania Centrum Diagnozy i Terapii Neurologopedycznej, które ma na koncie pomoc setkom pacjentów. Specjalizujemy się w pomocy osobom dorosłym, dlatego najczęściej trafiają do nas pacjenci chorzy neurologicznie, którzy ze względu na incydent mózgowy, zmagają się z trudnościami w komunikacji językowej.

Gdy wiesz, że pomóc może tylko logopeda to Kartuzy znają dobry adres!

Aby terapia przyniosła możliwie najlepsze efekty, należy ją rozpocząć jak najszybciej. W praktyce terapeutycznej pierwsze 6 miesięcy od incydentu mózgowego jest okresem, w którym chory osiąga największe postępy. Oprócz momentu rozpoczęcia terapii czy wysokiej motywacji do pracy chorego, niezbędny jest dobry logopeda. Kartuzy to miasto, którego mieszkańcy mogą stać się pacjentami jednych z najlepszych logopedów na Pomorzu. Do afazji czy dyzartrii może dojść między innymi w wyniku udaru, urazu czy nowotworu mózgu, choroby Parkinsona czy SLA. Są to zaburzenia mowy, które wynikają z nieprawidłowego funkcjonowania układu nerwowego na pozomie programowania lub realizacji wypowiedzi. Dostosowana do stanu pacjenta terapia, prowadzona przez przygotowanego specjalistę może przynieść bardzo dobre efekty i w znaczący sposób poprawić zdolności komunikacyjne pacjenta. Zadaniem pacjenta cierpiącego z powodu afazji może być wyszukiwanie odpowiednich nazw, budowanie prawidłowych gramatycznie tekstów, rozpoznawanie znaczeń słów czy różnicowanie dźwięków mowy. Zaś chory z dyzartrią pracuje przede wszystkim nad właściwym i efektywnym sposobem oddychania, wzmacnia mięśnie artykulacyjne oraz poprawia zdolności fonacyjne. Terapia jest skuteczna, jeżeli pacjent oddaje się w ręce dobrego specjalisty i słucha jego zaleceń i wskazówek. Przed rozpoczęciem terapii konieczne jest postawienie dokładnej diagnozy, czym również zajmuje się logopeda, a Kartuzy mogą korzystać z wiedzy i umiejętności wysokiej klasy specjalistów. Centrum swoim zasięgiem obejmuje całe województwo pomorskie, które zamieszkuje ponad dwa miliony mieszkańców. Dla każdego z nich drzwi naszego ośrodka stoją otworem. Nawet jeżeli nie masz pewności, czy będziemy w stanie ci pomóc, umów się na bezpłatne konsultacje. Wśród naszych pacjentów wielu jest takich, którym dotąd żaden terapeuta nie potrafił pomóc.