Cennik terapii neurologopedycznej 

Cennik terapii neurologopedycznej często staje się źródłem pytań i wątpliwości naszych Pacjentów. Jeśli Ty także masz wrażenie, że trwające 45 minut spotkanie z terapeutą jest drogie i zastanawiasz się, skąd biorą się różnice w cenach różnych planów leczenia, przeczytaj koniecznie poniższy artykuł!

Kompetencje neurologopedy a cennik terapii neurologopedycznej

Neurologopeda zajmuje się diagnostyką i terapią zaburzeń mowy, których podłożem są dysfunkcje w obrębie ośrodkowego układu nerwowego. Specjalista musi posiadać gruntowną, akademicką wiedzę z dziedziny logopedii ogólnej, a także z obszaru neurologii. W gabinecie neurologopedycznym korzystasz więc ze wsparcia wysoko wykwalifikowanego profesjonalisty, który poświęcił wiele studiowaniu niełatwych zagadnień i musi nieustannie poszerzać swoją wiedzę z zakresu dynamicznie rozwijających się dziedzin, jakimi są logopedia i neurologia. Nie pozostaje to bez wpływu na koszt jego pracy.

Odpowiedzialność w pracy dobrego neurologopedy

Neurologopeda tworzy plan swojej pracy, bazując na wnikliwie przeprowadzonej diagnozie. Nigdy nie jest to jednak sztywny program działania, ponieważ przebieg zajęć i ich efekty w znacznej mierze zależą od samego Pacjenta. Elementem pracy specjalisty jest zatem nieustanna analiza danego przypadku i modyfikowanie planu leczenia w zależności od jego efektów, których nie można z góry przewidzieć.

Terapia neurologopedyczna jest dla nas pasją, radością, a każdy najmniejszy choćby sukces – źródłem satysfakcji. Niemniej spotkania z małymi pacjentami, których los powierzają nam rodzice w przypadku tak trudnych problemów, jak np. zaburzenia połykania w wyniku uszkodzenia mógu to ogromna odpowiedzialność i wielkie emocje, które zostają z nami po 45 minutach spotkania. Nie trzeba dodawać, że opieka nad osobami po ciężkich wypadkach komunikacyjnych czy z chorobą Parkinsona, także nie jest banalnym zadaniem.

Różnice w wariantach cennika terapii neurologopedycznej

Skąd duża różnica w cenach jednego spotkania z terapeutą w zależności od liczby sesji w miesiącu? Inaczej niż w przypadku wielu innych branż nie próbujemy w ten sposób nikogo nakłaniać do częstszego korzystania z naszych usług – każdemu proponujemy dokładnie taką częstotliwość spotkań, jakiej wymaga jego problem. Koszty naszego przygotowania do pracy z każdym Pacjentem są stałe, więc w przypadku większej liczby zajęć mają mniejszy wpływ na cenę jednej sesji.

Dlaczego cennik terapii neurologopedycznej online nie jest dla Pacjenta korzystniejszy od cen spotkań stacjonarnych? Rzeczywiście, ideałem jest terapia stacjonarna, choć w przypadku braku jej możliwości, warto pracować zdalnie. Leczenie online co do zasady przebiega w takim sam sposób, jak w kontakcie bezpośrednim, natomiast – wbrew pozorom – dla neurologopedy jest o wiele bardziej wymagające niż spotkania w gabinecie. Biorąc to pod uwagę utrzymujemy takie same ceny, jak w przypadku zwykłego trybu pracy.

Zachęcamy osoby z Trójmiasta i okolic, które możemy odwiedzać w domu, bo rozważyły ten model leczenia, mimo że cennik terapii neurologopedycznej z dojazdem do klienta wydaje się mniej korzystny niż standardowy. Taka mobilna terapia jest znakomitym rozwiązaniem dla pacjentów, którzy z różnych przyczyn nie mogą dojechać do gabinetu specjalisty lub mają przekonanie, że w warunkach domowych będzie im łatwiej uzyskać efekty.

Mamy nadzieję, że rozumiesz już wartość naszych usług, a z czasem przekonasz się, jak ogromną korzyść możesz z nich odnieść!