Gabinet Gdynia Nowe Orłowo

Zapraszamy do naszego gabinetu w Gdyni, który mieści się przy Al. Zwycięstwa 241, lok.7 (Nowe Orłowo).

Jeżeli szukasz neurologopedy w okolicach Kartuz – sprawdź nasz gabinet w Borowie przy ul. Długiej 2.

W Baninie, sprawdź nasz gabinet przy ul. Klonowej 4A.

Potrzebujesz neurologopedy w Gdańsku na Żabiance ? – sprawdź nasz gabinet przy ul. Subisława 28

We Wrzeszczu, sprawdź nasz gabinet przy ul. Grunwaldzkiej 190 (Osiedle Garnizon)

Potrzebujesz neurologopedy w Gdyni – sprawdź nasz gabinet przy Al. Zwycięstwa 241 lok. 7 (Nowe Orłowo). 

W Pruszczu Gdańskim, sprawdź nasz gabinet przy ul. Dobrowolskiego 6
Gabinet neurologopedyczny w Gdyni Nowe Orłowo

Logopeda zajmuje się diagnozą i leczeniem dysfunkcji mowy. W praktyce jest to tak szerokie spektrum problemów, że ich terapia wymaga ściśle ukierunkowanej wiedzy. W gabinecie neurologopedycznym w Gdyni Nowe Orłowo świadczymy pomoc zarówno dzieciom z zaburzeniami rozwoju mowy, jak również osobom dorosłym, którym komunikację językową utrudniają schorzenia ośrodkowego układu nerwowego.

Diagnoza neurologopedyczna w Gdyni Nowe Orłowo

Podstawą skutecznego leczenia jestprawidłowo postawiona diagnoza neurologopedyczna. Gdynia Nowe Orłowo to znakomite miejsce, by podjąć terapię zaburzeń mowy, ponieważ przykładamy ogromną wagę do rzetelnego rozpoznania problemu. Etap ten obejmuje nie tylko wywiad z pacjentem (lub jego opiekunami) i analizę dotychczasowej dokumentacji medycznej, ale też szereg badań, które możemy wykonać, dysponując nowocześnie wyposażonym gabinetem neurologopedycznym. Gdynia Nowe Orłowo to adres jednej z naszych stacjonarnych placówek, ale oferujemy też diagnostykę z dojazdem na terenie całego Trójmiasta. Wszystkie badania możemy wykonać w domu Pacjenta.

Neurologopeda dziecięcy z Gdyni Nowe Orłowo

Do naszego gabinetu neurologopedycznego w Gdyni Nowe Orłowo najczęściej trafiają dzieci z różnego rodzaju zaburzeniami mowy. Po przeprowadzeniu dogłębnej diagnozy neurologopeda może zaplanować i podjąć odpowiednią terapię. Wśród objawów, które powinny wzbudzać wątpliwości i skłonić do konsultacji neurologopedycznej należą:

 • zbyt mała liczba wypowiadanych przez dziecko słów,
 • nieprawidłowa realizacja dźwięków,
 • zacinanie się podczas mówienia lub przeciąganie głosek,
 • stale otwarta jama ustna i oddychanie przez buzię,
 • zbyt szybkie tempo mowy,
 • widoczne napięcie podczas połykania.

Jeśli powyższe problemy dotyczą Twojego dziecka, pamiętaj, że terapię zaburzeń mowy u dzieci warto podjąć jak najwcześniej, ponieważ rozwój umiejętności językowych jest ściśle powiązany z rozwojem emocjonalnym i intelektualnym.

Gdynia Nowe Orłowo – gabinet neurologopedyczny dla dorosłych

W naszym gabinecie neurologopedycznym mieszczącym się w Gdyni Nowe Orłowo pomagamy także Pacjentom dorosłym. Z naszego wsparcia mogą skorzystać osoby, u których zaburzenia mowy wystąpiły na skutek problemów neurologicznych, takich jak:

 • przebyty uraz głowy,
 • udar mózgu,
 • choroba neurodegeneracyjna (np. choroba Parkinsona czy SLA),
 • choroba nowotworowa mózgu lub jamy ustnej,
 • przebyte infekcje, np. Covid-19.

Gabinet neurologopedyczny to miejsce także dla dorosłych Pacjentów z zaburzeniami miofunkcjonalnymi, które uniemożliwiają skuteczne leczenie ortodontyczne, z wadami artykulacji, jąkaniem czy chcącymi poprawić swoją dykcję, rzutującą na aktywność zawodową. Zmagasz się z którymś z wymienionych problemów? Serdecznie zapraszamy do naszej placówki w Gdyni Nowe Orłowo!