Styczeń 23, 2018

Neurologopeda Gdynia

Potrzebny dobry logopeda? Gdynia takimi dysponuje!

Centrum Diagnozy i Terapii Neurologopedycznej to ośrodek, który skutecznie pomógł już wielu pacjentom, zmagającym się z zaburzeniami komunikacji językowej. Specjaliści zatrudnieni w Centrum swoją pomoc kierują przede wszystkim do osób dorosłych, u których problemy z mową pojawiły się w wyniku chorób, takich jak na przykład guz lub udar mózgu, choroba Parkinsona czy uraz mózgu w wyniku wypadku komunikacyjnego. Przykrym efektem tych incydentów może być afazja i/lub dyzartria. Jednak zaburzenia komunikacji językowej to również częsty problem u dzieci. Obok jąkania czy zaburzeń artykulacji, coraz częściej diagnozuje się u nich opóźnienia w rozwoju mowy. W takich sytuacjach pomóc może jedynie dobry logopeda. Gdynia to jedno z miast, które swoim zasięgiem obejmuje CDiTN. Każdego roku pomagamy około dwustu pacjentom, którym potrzebny jest doświadczony neurologopeda – Gdynia, Wejherowo, Gdańsk i inne miasta województwa pomorskiego mogą korzystać z umiejętności i doświadczenia zatrudnionych w Centrum specjalistów. Odwiedzając nasze Centrum, masz pewność, że pomoże ci dobry logopeda – Gdynia i sąsiednie miasta znajdują się w zasięgu naszego działania.

Profesjonalny neurologopeda – Gdynia jest w jego zasięgu

Pierwszym etapem walki z zaburzeniami komunikacji językowej jest przeprowadzenie wnikliwego wywiadu, podczas którego specjaliści odpowiadają na wszystkie pytania i rozwiewają wszelkie wątpliwości potencjalnych pacjentów oraz ich bliskich. Kolejnym krokiem jest rzetelna diagnoza, bez której nie można mówić o skutecznej terapii. Z utrudniających życie i kontakty społeczne zaburzeń ,może nas wyprowadzić tylko profesjonalny logopeda – Gdynia i okoliczne miejscowości mają to szczęście, że właśnie tutaj powstał ten renomowany, odnoszący sukcesy ośrodek. Dzięki temu zarówno mieszkańcy Gdyni, jak i okolicznych miast mogą korzystać z terapii w tym nowoczesnym ośrodku.

Dorosłym osobom, zmagającym się z zaburzeniami komunikacji językowej często towarzyszą również znaczne deficyty ruchowe. Chorzy poruszają się na wózkach inwalidzkich a niejednokrotnie są osobami leżącymi. Dlatego specjaliści z CDiTN oferują swoim pacjentom nie tylko spotkanie w gabinecie, ale także dojazd pod wskazany adres, pod który przyjedzie neurologopeda. Mobilny logopeda to dla tych chorych jedyna szansa skorzystania ze specjalistycznej pomocy, a co się z tym wiąże, powrotu do sprawności w werbalnym porozumiewaniu się. Warto podkreślić, że w procesie planowania oddziaływań terapeutycznych, najistotniejszym punktem jest postawienie trafnej diagnozy – spotkanie trwa zwykle około półtorej godziny. W tym czasie przeprowadzane jest nie tylko badanie, ale także szczegółowo wyjaśniany rodzinie charakter trudności językowych chorego. Niestety, nie zawsze jedna wizyta wystarczy, by w pełni ocenić wszystkie deficyty pacjenta. To, ile spotkań jest niezbędnych, by podjąć skuteczną terapię neurologopedyczną jest sprawą indywidualną, zależną od stanu zdrowia i możliwości chorego.

Ważne, by nie zwlekać z szukaniem pomocy, jaką może zaoferować dobry logopeda. Gdynia, jak i całe Trójmiasto oraz okoliczne miejscowości znajdują się w zasięgu działania Centrum Diagnozy i Terapii Neurologopedycznej, które ma silną pozycję na Pomorzu. Tworzą je specjaliści, którzy mogą poszczycić się dyplomem Uniwersytetu Gdańskiego, posiadają dorobek naukowy, są wykładowcami akademickimi, a przede wszystkim zdobyli duże doświadczenie w pracy z wymagającym pacjentem, chorym neurologicznie.

Gdy pomóc może tylko logopeda, Gdynia i okolice słyną z tych specjalistów

Ośrodek odwiedzić powinien każdy, kto zmaga się z zaburzeniami komunikacji językowej, nawet wtedy, gdy już stracił nadzieję na powrót do pełnej sprawności. Głównym celem CDiTN jest poprawa jakości życia pacjentów. Każdym chorym Centrum, zajmuje się profesjonalnie przygotowany logopeda, Gdynia, Wejherowo i pozostałe okoliczne miasta mają zatem dostęp do najlepszych specjalistów, prowadzących rehabilitację zaburzeń mowy. Po konsultacjach i postawieniu odpowiedniej diagnozy, przychodzi czas na terapię, którą prowadzi doświadczony logopeda. Długość jej trwania i przebieg ustalane są indywidualnie dla każdego pacjenta. Terapia, podobnie jak badanie, może odbywać się zarówno w gabinecie, domu pacjenta bądź w innym wyznaczonym miejscu (np. w Zakładzie Opieki Leczniczej czy oddziale szpitalnym). Niezależnie od tego, jak poważne jest schorzenie pacjenta, jego terapią zajmuje się profesjonalny neurologopeda, a Gdynia jest miastem, które ma dostęp do najlepszych specjalistów w tej dziedzinie. Gwarancją prawidłowego przebiegu oddziaływań terapeutycznych oraz sukcesu w odbudowywaniu funkcji językowych są dotychczasowe sukcesy ośrodka i zadowoleni pacjenci, którzy odzyskali zdolność mówienia czy rozumienia. Osiągnięcie wyznaczonych celów było możliwe dzięki pracy z dobrym logopedą – Gdynia i całe Trójmiasto może korzystać z ich wiedzy i doświadczenia. Każdy pacjent może liczyć na specjalistyczną pomoc doświadczonego terapeuty, dzięki czemu może mieć pewność, co do trafności diagnozy. W przypadku skomplikowanych deficytów, chory ma do dyspozycji kilku fachowców – zyskuje wówczas gwarancję rzetelności oceny – zespół znaczy więcej niż jeden logopeda. Gdynia, dzięki Centrum ma dostęp do najlepszych specjalistów i metod terapii zaburzeń mowy o różnym podłożu. Nasz region ma tak dobrych specjalistów, dzięki temu, że na Uniwersytecie Gdańskim i GUM- edzie powstał międzyuczelniany kierunek logopedia. To właśnie jego absolwenci tworzą nasze Centrum. Na pacjentów, którzy wierzą w przywrócenie zdolności mowy czeka doskonały neurologopeda, a Gdynia i okolice nie zostaną bez pomocy dla swoich mieszkańców.